.

Професії протипожежної справи

06.02.11 22:29

Пожежну безпеку підприємств неможливо створити без кваліфікованих спеціалістів з протипожежного захисту. Про особливости їх підготовкі “ОП и ПБ” розмовляв із заступником директора Науково-технічного центру Українського союзу пожежної та техногенної безпеки Інною Чікало.

    - Інно Іллівно, яка сьогодні на ринку праці ситуація зі спеціалістами протипожежної справи?
    - Сьогодні в Україні відчутний брак кваліфікованих спеціалістів для обслуговування протипожежного обаднання, якого на відчизняних підприємствах стає дедалі більше. Досі з цим доволі складним обладнаням часто працювали люди без спеціальнох підготовки, що серйозно зменувало надійність роботи протипожежної техніки й подеколи призводило до зниження рівня пожежної безпеки підприємства. Тепер керівники більшості компаній усвідомлюють необхідність спеціальної підготовки працівників, які обслуговують протипожежну техніку.
    Крім цього, ліцензійні умови господарської діяльності з проектування, монтажу, технічного обслуговування засобів протипжежного захисту та систем опалення, затверджені наказом МНС України від 12 грудня 2009 року, визначають кваліфікаійні вимоги до такого персоналу, і перша з них — працівник повинен мати належний рівень кваліфікації та диплом державного зразка.

- Фахівців яких професій готують у вашому Науково-технічнму центрі?
- Цього року наш НТЦ отримав ліцензії на підготовку спеціалістів з 10 робітничих професій. Це електомонтер охоронно-пожежної сигналізації зарядник вогнегасників, монтажник санітарно-технічних систем і устатковання, електромонтер з ремонту та монтажу кабельних лній, електрогазозварювальник тощо.
Крім цього, Український союз протипожежної та техногенної безпеки, до структури якого входить наш НТЦ, ещодавно уклав угоду з державним центром зайнятості про направлення на навчання вказаним професіям громаян, які втратили роботу.
 
-Яким є рівень підготовки цих фахівців у НТЦ?
- Вимоги пожежної бзпеки змушують нас досягати досить високого рівня навчання. У процесі підготовки (а вона триває від1,5 до 5 місяців) наші слухачі вивчають 12 учбових дисциплін, а також проходять серьозну виробничу практику. Наш викладацький склад сформовано зі спеціалістів МНС України, Державного центру сертифікації, Асоціації ветеранів пожежної безпеки. Належний рівень підгоовки дозволяє нам після завершення навчання видавати слухачам дипломи державного зразка.

Тематика:  Обучение
Автор:  ОТ и ПБ
Источникhttp://security-ntc.com

Добавить в

Возврат к списку


Материалы по теме:


.